نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
خشم‌ صهیونیست‌ ها از برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران
کد مطلب: 1001499 تعداد بازدید: 1013 تاریخ انتشار: 1394/10/18 18:08
چاپ خبر
ارسال
خشم‌ صهیونیست‌ ها از برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران

خشم‌ صهیونیست‌ ها از برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران

 

برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران که قرار است در ماه‌های آینده برگزار شود، بار دیگر خشم‌ صهیونیست‌ها را برانگیخت به طوریکه نماینده آن‌ها در سازمان ملل از «بان کی مون» خواست تا آن را محکوم کند.

به گزارش تبریز تونز به نقل از شیرین طنز، به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست در ایران همچون سال‌های گذشته واکنش شدید مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخت به طوریکه «دنی دانون» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل روز چهارشنبه (دیروز) طی نامه‌ای، از «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل خواست این مسابقه که قرار است ماه ژوئن برگزار شود را محکوم کند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش کرد که این مسابقه در واقع یازدهمین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور تهران است که هر دو سال یکبار برگزار می‌شود و اینبار بر موضوع هولوکاست تمرکز دارد.

طبق این گزارش، شرکت‌کنندگانی از ۵۰ کشور در این مسابقه که در تهران برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. سازمان‌دهندگان این مسابقه ماه گذشته اعلام کردند که این مسابقه کاریکاتور هولوکاست به مفهوم «تأیید یا انکار هولوکاست» نیست بلکه در واقع تنها مطرح کردن این موضوع است.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل برگزاری این مسابقه را «یک اقدام ضدیهودیان» خواند و ایران را «تجسمی از شیطان» خواند.

وی در نامه خود به بان کی مون نوشت: «انکار هولوکاست در واقع بیان یهودستیزی به قوی‌ترین شکل است و در واقع به کشته شدن ۶ میلیون یهودی رسمیت می‌بخشد.»

دانون تأکید کرد که در ۲۷ ژانویه، سازمان ملل سالروز بین‌المللی یادبود هولوکاست را بزرگ می‌دارد و این در حالی است که «یکی از کشورهای عضو سازمان ملل، یک مسابقه بین‌المللی با هدف انکار هولوکاست را برنامه‌ریزی می‌کند».

وی مدعی شد: «ایران تلاش می‌کند یاد قتل‌عام ۶ میلیون یهودی در هولوکاست را بی حرمت کند و سازمان ملل باید در کنار اسرائیل بایستد و این اقدام فجیع را محکوم کند».

پیش از این نیز برگزاری مسابقه کاریکاتور هولوکاست که در پاسخ به اهانت مجله فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت پیامبر گرامی اسلام صورت گرفته بود، خشم رژیم صهیونیستی را برانگیخت تا آنجا که در نامه‌ای به سازمان ملل خواسته بود، مداخله کرده و جلوی ایران را در برگزاری این رقابت‌ها بگیرد.

در ماه مه سال گذشته، رقابت‌های مشابهی برگزار شد که دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور هولوکاست بود و در ایران برگزار شد و بیش از ۸۰۰ نقاشی با این موضوع کشیده شد.

تبریز تونز

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط