نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
انجمن هنری استانی کارتون و کاریکاتور استان کردستان ایجاد می شود
کد مطلب: 1003343 تعداد بازدید: 279 تاریخ انتشار: 1397/04/18 11:34
چاپ خبر
ارسال
۶ انجمن و تشکل هنری جدید در کردستان راه اندازی می شود

تبریز تونز

۶ انجمن و تشکل هنری جدید در کردستان راه اندازی می شود

 

تبریز تونز به نقل از خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تشکیل ۶ انجمن و تشکل هنری جدید در رشته های دف، پویا نمایی، عکاسی، کارتون و کاریکاتور، هنرمندان پیشکسوت و هه لپه رکی در استان خبر داد.

 

جلال قلعه شاخانی، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج اظهار کرد: در راستای ساماندهی وضعیت موجود، استفاده از توان تشکل های پویا و هدایت صحیح مطالبات خانواده فرهنگ و هنر استان، حداکثر تا پایان تیر ماه سال جاری، تشکیل و راه اندازی 6 انجمن هنری جدید در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به جایگاه تشکل ها و انجمن های هنری عنوان کرد: این انجمن ها نهادی مدنی و غیر دولتی هستند که به منظور فعالیت در راستای توسعه اجتماعی، فرهنگی و هنری و با توجه به ظرفیت و نیاز استان راه اندازی می شوند.

 

قلعه شاخانی، به عناوین این انجمن ها اشاره کرد و افزود: انجمن هنری استانی دف، انجمن هنری استانی هه لپه رکی، انجمن هنری استانی پویا نمایی و انیمیشن، انجمن هنری استانی عکاسان کردستان، انجمن هنری استانی کارتون و کاریکاتور و کانون استانی هنرمندان پیشکسوت کردستان از جمله عناوین این تشکل ها است که به‌زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، شناسایی و ساماندهی گروه های هنری و برگزاری انتخابات فی مابین هنرمندان هر حوزه و تشکیل اعضای هیئت مدیره هر تشکل را از جمله اقدامات آتی راه اندازیاین انجمن های هنری برشمرد.

 

وی خاطر نشان کرد: توسعه، حمایت و رفع مشکلات هنرمندان هر حوزه از جمله رسالت های است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در دستور کار و از اولویت های کاری خود می داند.

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط