نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
-ملکه کشتی‌رُبا- سوژه کاریکاتور می‌شود
کد مطلب: 1003988 تعداد بازدید: 156 تاریخ انتشار: 1398/05/02 00:02
چاپ خبر
ارسال
مسعود شجاعی طباطبایی از برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» با موضوع دزدیده شدن نفتش ایرانی به دست دولت خبیث انگلیس خبر داد.

تبریز تونز

-ملکه کشتی‌رُبا- سوژه کاریکاتور می‌شود

 

مسعود شجاعی طباطبایی از برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» با موضوع دزدیده شدن نفتش ایرانی به دست دولت خبیث انگلیس خبر داد.

 

مسعود شجاعی طباطبایی کاریکاتوریست با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: بعد از دزدیده شدن نفتکش ایرانی توسط دولت خبیث انگلیس که بدون هیچگونه قانون و پروتکل جهانی و بررسی در دادگاهی که صلاحیت نداشت، صورت گرفت غیور مردان ایرانی نسبت به این واقعه واکنش نشان دادند و بلافاصله توانستند طی اقدامی متقابل و برای حفظ منافع ملی کشور، نفتکش انگلیسی را توقیف کنند.

 

وی با اشاره به اقدام رسانه‌ای غرب در نمایش چهره‌ای متفاوت از ایران پس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی، توضیح داد: غرب با کار وسیع رسانه‌ای و با کارتون و کاریکاتور تلاش کرده است یکطرفه و بدون اینکه ماجرای دزدیدن نفتکش ایرانی را مطرح کند، تنها به موضوع توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران بپردازد و با این اقدام درصدد هستند تا این جریان به فراموشی سپرده شود. بنابراین ضروری بود که ما به عنوان کاریکاتوریست‌ها و هنرمندان دغدغه‌مند نیز وارد میدان شویم و به موقع نسبت به این موضوع واکنش دهیم.

 

این هنرمند تصریح کرد: به همین منظور نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح در نگارخانه اسوه با نمایش ۳۵ الی ۴۰ اثر از ۱۴ هنرمند با این رویکرد برگزار خواهد شد.

 

وی از تشریح جزییات، رویکردها و اهداف نمایشگاه «ملکه کشتی‌رُبا» طی یک نشست خبری با اهالی رسانه در روز افتتاح این نمایشگاه که زمان آن هم اعلام می‌شود، خبر داد.

 

شجاعی‌طباطبایی در پایان گفت: کاریکاتور رسانه‌ای با زبان جهانی به حساب می‌آید و ما نیز لازم دیدیم همه حقایق را در قالب این رسانه به گوش جهانیان برسانیم.

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط