نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
کارگاه آموزشی در سالگرد درگذشت کارتونیست کردستانی برگزار شد
کد مطلب: 1004197 تعداد بازدید: 145 تاریخ انتشار: 1398/10/07 00:02
چاپ خبر
ارسال
کارگاه آموزشی در سالگرد درگذشت کارتونیست کردستانی امیر سهیلی برگزار شد

تبریز تونز

 

کارگاه آموزشی(ورکشاب) در سالگرد درگذشت کارتونیست کردستانی امیر سهیلی برگزار شد

آثار زنده یاد امیر سهیلی کارتونیست و کاریکاتوریست مطرح کردستانی که از موسسین انجمن کارتون و کاریکاتور استان بود در کارگاه آموزشی یک روزه بررسی و تحلیل شد.

 

به گزارش تبریز تون به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگی کردستان، کارگاه آموزشی(ورکشاپ) یک روزه با حضور کارتونیست‌های عضو انجمن کارتون و کاریکاتور استان کردستان با محوریت بررسی و تحلیل آثار زنده‌یاد امیر سهیلی کارتونیست فقید کردستانی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

 

سامان احمدی معاون امور هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عصر امروز در جریان برگزاری این رویداد هنری اظهار کرد: کارتون و کاریکاتور یک هنر جهانی است و خرسندیم که استان کردستان نیز به دلیل وجود هنرمندانی توانا در این عرصه شاهد فعالیت یک انجمن رسمی بوده و این رویدادهای تخصصی را برگزار می‌کند.

 

وی افزود: زنده‌یاد امیر سهیلی برای راه‌اندازی انجمن کارتون و کاریکاتور استان تلاش‌های بسیاری را انجام داد و برپایی اینچنین برنامه‌هایی که به بررسی و تحلیل این هنرمند فقید می‌پردازد ضروری و قابل تحسین است.

 

احمدی اعلام کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمام ظرفیت‌های قانونی و مالی از هنرمندان این عرصه حمایت می‌نماید و علاوه بر حمایت مالی از طرح‌های هنری انجمن کارتون و کاریکاتور آمادگی داریم که هنرمندان فاقد بیمه تامین اجتماعی را نیز تحت پوشش قرار دهیم.

 

در پایان این ورکشاپ تخصصی نیز که آثار زنده‌یاد سهیلی توسط سیامک غلامی رییس هیات مدیره انجمن کارتون و کاریکاتور استان تحلیل شد و سپس افراد شرکت کننده به خلق آثار کارتونی بر اساس آثار مرحوم سهیلی پرداختند.

 

آثار تولید شده نیز توسط سامان صولی و کاوه رضاقلی مورد داوری قرار گرفت و در نهایت سینا صحرایی رتبه اول، اردشیر صادق‌وزیری رتبه دوم، مبین ساعدی و حسام جعفری رتبه سوم مشترک و سودابه حسینی شایسته تقدیر شدند.

 

گفتنی است، زنده یاد امیر سهیلی کارتونیست، طنزپرداز، ژورنالیست هنری فقید سنندجی که بیش از یک دهه از عمر با عزت خویش را برای تعالی این هنر جهانی در زادگاهش هزینه کرد.

 

زنده‌یاد سهیلی ماه‌های پایانی عمر با عزت خویش را در شور و شعف وصف‌ناپذیر راه‌اندازی انجمن استانی کارتون و کاریکاتور صرف کرد و تا یک روز قبل از وفات خویش تا آخرین دقایق وقت اداری روز پنجشنبه دوم آذرماه ۹۷ به دنبال مستحکم کردن پایه‌های انجمن استانی و اجرایی نمودن برنامه‌های تدوین شده بود.

 

زنده یاد سهیلی سوم آذرماه ۹۷ در حالی جامعه فرهنگ، هنر و رسانه کردستان را تنها گذاشت که بسیاری از رویاهای و آرزوهای امیر عرصه کارتون و کاریکاتور کردستان هنوز محقق نشده است و دوستان و همراهان وی پس از گذشت یک سال از فقدان امیر همچنان به دنبال تحقق دغدغه های رئیس فقید انجمن استانی خویش و موفق‌ترین کارتونیست تاریخ کردستان هستند.

 

زنده یاد امیر سهیلی پایه‌گذار بخش کارتون و کاریکاتور نشریه کورده‌واری و هنرمندی مبتکر و خوش ذوق بود که فقدان وی هیچگاه پر نخواهد شد و بدون شک نبود امیر عزیز ضایعه‌ای برای جامعه هنر و رسانه کردستان است.

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط