نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
برگزاری یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران
کد مطلب: 1001780 تعداد بازدید: 1277 تاریخ انتشار: 1395/02/05 20:13
چاپ خبر
ارسال
دوسالانه امسال در ۴ بخش کارتون موضوعی، کاریکاتور آزاد و چهره و کمیک استریپ برگزار می‌شود

برگزاری یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران

 

سیدمسعود شجاعی طباطبایی در ارتباط با یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران اظهار داشت: طی جلسه‌ای که با مدیر دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد داشتیم قرار شد تا در روزهای آینده به بحث برگزاری دوسالانه ورود پیدا کنیم که در ابتدا باید احکام شورای سیاست‌گذاری صادر شود و بعد از برگزاری جلسات هم فراخوان دوسالانه اعلام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: دوسالانه امسال در ۴ بخش کارتون موضوعی، کاریکاتور آزاد و چهره و کمیک استریپ برگزار می‌شود؛ دو ترکیب داوری ۵ نفره در بخش انتخاب دارم و در مرحله دوم ۷ نفر آثار را داوری می‌کنند که ۴ هنرمند ایرانی و ۳ هنرمند خارجی این آثار را داوری خواهند کرد.

 

مدیر خانه کاریکاتور ایران گفت: البته می‌خواهیم امسال جایزه بزرگ را که قبلا واحد دلار بود به واحد پولی دیگری تبدیل کنیم؛ چون با واحد دلار ذهن هر مخاطبی به سمت آمریکا و شیطنت‌های این دولت می‌رود.

 

وی با اشاره به زمان اعلام فراخوان یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران، بیان داشت: تلاش بر این است که اواخر هفته آینده فراخوان اعلام شود. طبق برنامه‌ریزی این آثار باید تا آخر آبان ماه به دبیرخانه ارسال شود.

 

شجاعی‌طباطبایی گفت: افتتاحیه نمایشگاه آثار این رویداد هنری در روز ۱۴ آذر در مشهد برگزار می‌شود که این نمایشگاه تا ۹ دی ماه برپا خواهد بود. ضمن اینکه یک بخش ویژه نیز برای این رویداد تعریف شده که فقط توسط هنرمندان ایرانی کار می‌شود که در این اتفاق، آثاری با موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان نمایشگاه جنبی در کنار نمایشگاه اصلی ارائه خواهد شد.

 

وی یادآور شد: نمایشگاه امسال مانند نمایشگاه سالیان گذشته ۴۰۰ اثر را خواهد داشت که در تهران و مشهد برگزار می‌شود.

 

لازم به ذکر است دوسالانه دهم در بخش کارتون موضوعی با عنوان ترس ، هنرمندان دنیا به رقابت پرداختند، بیشترین نمادهای به کار رفته در این بخش شامل گربه سیاه، نعل اسب، عدد ۱۳، تابلوی مشهور جیغ ادوارد مونش می شد،

تبریز تونز

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط