نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما ، انجمن های کارتون و کاریکاتور به تعهداتشان در قبال کارتونیست ها پایبند هستند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
جواد علیزاده – کاریکاتوریست هنری که سختی کرونا را ‌قابل تحمل می‌کند
کد مطلب: 1004320 تعداد بازدید: 88 تاریخ انتشار: 1399/01/17 22:33
چاپ خبر
ارسال
جواد علیزاده – کاریکاتوریست هنری که سختی کرونا را ‌قابل تحمل می‌کند

تبریز تونز

 

گفت‌وگوی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) با

جواد علیزاده – کاریکاتوریست هنری که سختی کرونا را ‌قابل تحمل می‌کند

 

جواد علیزاده - هنرمند کاریکاتوریست - معتقد است که امروز فقط باید امیدوار باشیم و امیدمان را از دست ندهیم. ما در شرایط فعلی به معنای واقعی به مرحله بودن یا نبودن رسیده‌ایم و هیچ فکر دیگری جز این در ذهنمان نیست.

 

جواد علیزاده، هنرمند کاریکاتوریست و مدیر مسوول مجله «طنز و کاریکاتور» که شماره جدید آن به دلیل شیوع ویروس کرونا علاوه بر نسخه چاپی به صورت آن‌لاین نیز منتشر شده است، در گفت‌وگویی با ایسنا درباره نقش هنرمندان در همراهی با مردم در شرایط فعلی جامعه، اظهار کرد: الان شرایط بسیار ویژه و خاص است. پیشتر چنین شرایطی را تجربه نکرده بودیم و شاید فکر این را هم نمی‌کردیم که در قرن بیست و یکم یک بیماری ناشناخته در جهان فراگیر شود و حتی دانشمندان هم راه‌حل مشخصی برای آن نداشته باشند.

 

او ادامه داد: هنرمندان هم همانند مردم عادی هستند و گاهی ناامید و گاهی امیدوار می‌شوند. شاید تنها تفاوت ما با مردم عادی در این است که کمی حساس‌تر هستیم و سعی می‌کنیم این احساسات متغیر را به شکل کار هنری منعکس کنیم و در اختیار مخاطب قرار دهیم. در شرایط فعلی همه با هم برابر هستیم و ما فقط تلاش می‌کنیم که با کار هنری تا جایی که می‌شود هم خودمان و هم مردم را تسکین دهیم.

 

علیزاده با بیان اینکه «هدف اصلی کاریکاتور و طنز این است که بتواند زندگی را برای مردم قابل‌ تحمل‌تر کند»، خاطرنشان کرد: رسالت کاریکاتور از همان ابتدا که با صنعت چاپ و با مضامین سیاسی و اجتماعی ظهور پیدا کرد، این بود که بتواند کاری انجام بدهد که مخاطب به سختی‌های زندگی بخندد. این روزها هم که در اوج بحران ناامیدی هستیم کاریکاتور همچنان کار خود را انجام می‌دهد.

 

این هنرمند پیشکسوت بیان کرد: ما پیشتر تجربه شرایط سخت همچون سال‌های جنگ را داشته‌ایم؛ اما شرایط امروز بسیار متفاوت است و این ویروس فراگیر در جهان، شرایط را بسیار مبهم کرده است.

علیزاده یادآور شد: امروز فقط باید امیدوار باشیم و امیدمان را از دست ندهیم. ما در شرایط فعلی به معنای واقعی به مرحله بودن یا نبودن رسیده‌ایم و هیچ فکر دیگری جز این در ذهنمان نیست. امیدوارم زنده باشیم و بتوانیم دوران بعد از کرونا را هم ببینیم.

 

 

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط