نظرسنجی
≡ آیا به نظر شما کارتونیست ها در قبال جامعه وظیفه خود را انجام داده اند ؟

روز جهانی کارتونیست ها
تمدید نخستین جشنواره کارتون و طنز شهروندی کاشان-تند و شیرین-
کد مطلب: 1002138 تعداد بازدید: 1633 تاریخ انتشار: 1395/07/13 00:56
چاپ خبر
ارسال
تمدید نخستین جشنواره طنز شهروندی کاشان موسوم به «تند و شیرین»

تبریز تونز

تمدید نخستین جشنواره طنز شهروندی کاشان موسوم به «تند و شیرین»

هنرمندان سراسر کشور می توانند تا پایان مهرماه در نخستین جشنواره طنز شهروندی کاشان با عنوان «تند و شیرین» شرکت کنند.

 

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با توجه به درخواست های متعدد هنرمندان کشور، علاوه بر تمدید نخستین جشنواره طنز شهروندی کاشان موسوم به «تند و شیرین» این جشنواره به صورت ملی و سراسری برگزار می شود.

 

اعلام نتایج و داوری این جشنواره که به همت فرهنگسرای علامه فیض کاشانی این سازمان در چهار قالب اجرایی شعر، عکس، داستان و کاریکاتور برگزار می شود، در پایان آبانماه اعلام می گردد.

 

در بخش شعرمحدودیت قالب وجود ندارد و شاعران می توانند حداکثر سه اثر خود را در گونه های شعر نو شامل آزاد و نیمایی، شعر کلاسیک و ترانه های آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و از آثار برتر با گویش کاشانی به طور ویژه تقدیر می شود.

 

در بخش کاریکاتور نیز متقاضیان می توانند حداکثر پنج اثر خود را در قالبهای کارتون و کُمیک استریپ پیرامون موضوعات محوری جشنواره و در قطع A4 ، فرمت jpeg و کیفیت ۳۰۰DPI با تکنیک آزاد به جشنواره ارائه نمایند.

 

علاقه مندان جهت شرکت در بخش داستان نیز می توانند آثار خود را (حداکثر سه داستان) در قالب داستان کوتاه تایپ و طبق شیوه مندرج در فراخوان جشنواره در قالب فایل ورد به همراه لوح فشرده به دبیرخانه و یا به رایانامه جشنواره ارسال نمایند.

 

در بخش عکس نیز هنرمندان عکاس می توانند آثار خود را پیرامون موضوعات محوری طبق شرایط ذکر شده در فراخوان جشنواره ارائه کنند؛. هر متقاضی می تواند در دو بخش)حرفه ای و آماتور( حداکثر با ارائه پنج قطعه عکس به صورت سیاه و سفید و یا رنگی در قالب های آنالوگ و دیجیتال و با فرمت jpeg در این جشنواره شرکت کند؛ علاقه مندان می توانند حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه عکس( سه تا پنج عکس) خود را با موضوع مشخص و واحد و با کیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.. متقاضیان حضور در بخش عکس، می بایست فایل عکس ها را با وضوح حداقل ۳۰۰ dpi به همراه عکس های چاپ شده در ابعاد ۳۰*۲۰، ۶۰*۴۰ و ۴۵*۳۰ سانتی متر ارسال کنند.

 

«فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و ماهواره و تاثیر آن بر سبک زندگی شهروندان»، «محیط زیست شهری (فضای سبز، مبلمان شهری و تجهیزات و امکانات زندگی شهری و ..)»، «ترویج ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی در راستای اصلاح الگوی مصرف»، «فرهنگ و آیین همسایه داری با تاکید بر آپارتمان نشینی ،معضلات اجتماعی(اعتیاد، تکدی گری، قاچاق و.)»، «ترویج ازدواج آسان و آگاهانه»، «تفکیک زباله از مبدا و ساعت مقرر بیرون گذاری زباله»،«فرهنگ رانندگی و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی»، «فرهنگ تعامل با گردشگر و جذب توریست» و «تبیین آثار سوء رذائل اخلاقی (غیبت، تهمت و افتراء، دروغ..)» از جمله موضوعات محوری جشنواره به شمار می روند.

 

این جشنواره با اهداف بهبود روابط شهروندی و مناسبات اجتماعی، بیان معضلات، معایب و رفتارهای ناهنجار، آموزش بهترزیستن و زندگی هدفمند به شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان،ارتقای فرهنگ پاکیزه نگه داشتن و حفظ و توسعه محیط زیست و فضاهای عمومی، ترویج روحیه مشارکت و همبستگی شهروندان، ایجاد انگیزه جهت ارائه آثار هنری ارزشمند و فاخر، توسعه و ارتقای اخلاق شهروندی، ترویج روحیه مشارکت و همبستگی شهروندان، ارتقای دانش هنرمندان طنزپرداز و نیز فرهنگ سازی و آموزش هنجارها و قوانین شهروندی تا پایان مهرماه میزبان آثار هنرمندان سراسر کشور می باشد.

 

علاقه مندان برای شرکت در نخستین جشنواره طنز شهروندی کاشان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی کاشان، میدان قاضی اسدالله، خیابان شهیدان اسلامی تبار و فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی و با کدپستی ۷۳۱۱۵- ۸۷۱۷۸ و یا به رایانامه Farhangsara.feyz@gmail.com ارسال کنند؛ همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره شماره تماس ۰۳۱۵۵۳۱۲۲۱۷ آماده پاسخگویی به متقاضیان خواهد بود.

 

تکمیل خبر دبیرخانه جشنواره :

ضمن تسلیت بمناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش، احتراماً به حضورتان معروضم گاه شمار اولین جشنواره طنز شهروندی کاشان از ابتدای شهریور و بصورت منطقه ای برنامه ریزی شده بود که پس از انتشار فراخوان در موعد مقرر با استقبال جمع کثیری از هنرمندان سراسر کشور روبه روشدیم که ضمن موافقت با ارتقای سطح برگزاری آن بصورت کشوری با این ایام مقارن شد.

پرواضح است فقط مرحله تولید و ارسال آثار تا پایان مهرماه مطرح است و متعاقباً در زمان مناسب اختتامیه و معرفی آثار برگزیده مطرح خواهد گردید.

انتشار یافته: 0 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 0
نظری برای خبر فوق ارسال/منتشر نشده است.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
تبلیغات
آخرین مطالب
لینک های مرتبط